| Description: |
20.08.09r. | Najnowszy opolski szynobus odjeżdża z przystanku Bukowo - w tej chwili chyba najbardziej klimatycznego na linii Opole - Kluczbork. W Jełowej, która była najciekawszą stacją, nie ma już ani nastawni, ani semaforów kształtowych. Ponad stu letni drewniany budyneczek został w tym roku, siłami miejscowej ludności, pięknie odmalowany, zamontowano oświetlenie wewnątrz, posadzono drzewka, zbudowano ławki, a nawet ułożono podjazd z kostki z napisem "PKP". Co ciekawe, budynek ma 3 pomieszczenia, dwa mniejsze służą w tej chwili za magazyn narzędzi - taczek, łopat itp., a największe jest poczekalnią, miejscem, gdzie można zostawić rower (czego byłem świadkiem). |